NODERĪGI

 • CMR Konvencija

  Šī Konvencija tiek piemērota katram līgumam par kravu pārvadājumiem ar autotransportu par atlīdzību, kad līgumā norādītās kravas nosūtīšanas un saņemšanas vietas atrodas divās dažādās valstīs, no kurām vismaz viena ir Līgumslēdzēja valsts neatkarīgi no Līgumslēdzējas Puses dzīves vietas un nacionalitātes.

  Ar konvencijas tekstu varat iepazīties šeit

 • Jūras konteineru specifikācija

  Jūras kravu pārvadājumiem tiek izmantoti vairāku veidu konteineri. Ar konteineru tipiem varat iepazīties pievienotajā attēlā, spiežot šeit.

 • Incoterms

  Inkoterms ir starptautiskie noteikumi vārdnīcās formātā, kas sniedz nepārprotamu skaidrojumu visbiežāk izmantotajiem tirdzniecības nosacījumiem ārējā tirdzniecībā, īpaši attiecībā uz franco – vieta kur atbildība pāriet no pārdevēja pircējam.

  Papildus informācija šeit.

 • Valstu brīvdienas

  Izvēloties pārvadājuma datumu, ir būtiski apzināties, vai šajā laikā saņēmēja valstī nav paredzēti kādi svētki, un būs iespējama preces piegāde. Piegādes dienas precizitāte ir svarīga gan klientam, gan mūsu kompānijai. Lai iepazītos ar Eiropas valstu brīvdienu sarakstu spiediet šeit.

 • Palešu izmēri

  Kravu pārvadājumiem tiek izmantotas dažādu izmēru paletes, atbilstoši kravas specifikai. Lai iepazītos ar palešu veidiem, spiediet šeit.

 • Kravas marķējumi

  Lai nodrošinātu drošu pārvadājumu, vēlams kravu aplīmēt ar speciāliem marķējumiem. Marķējumu veidus varat lejupielādēt šeit.

 • Bīstamo kravu pārvadājumi

  Pārvadājot dažāda veida kravas, var gadīties, ka nepieciešams pārvest arī kravas paaugstinātu bīstamības risku. Bīstamo kravu pārvadājumus jeb ADR regulē Ministru kabineta noteikumi Nr.674 jeb Bīstamo kravu pārvadājumu noteikumi. Tie nosaka kārtību, kādā veic bīstamo kravu starptautiskos un iekšzemes pārvadājumus ar autotransportu.

  Ar ADR varat iepazīties šeit

 • CRM sagatave

  Lai atvieglotu Jums CRM rakstīšanu esam sagatavojuši Jau aizpildītu ar pamat informāciju. Jums atliek tikai lejuplādēt un izdrukāt.

  Lejuplādēt CRM sagatavi [PDF]